شرایط کاربری

مقررات بهره‌برداری از پایگاه علمی و پژوهشی «نجوم در اسلام و ایران»

 

کاربر گرامی

 

لطفاً شرایط و ضوابط زیر را به دقت مطالعه نمایید. ادامۀ استفادۀ شما از محتوای پایگاه «نجوم در اسلام و ایران» شامل تصاویر و متن نسخ خطی، کتاب‌ها، مبدل تقویم، و اصطلاح‌نامۀ نجوم اسلامی به معنای مطالعه و پذیرش تمام این شرایط و ضوابط است. در صورتی که تمام یا برخی از این شرایط را نمی‌پذیرید، استفاده از این پایگاه برای شما مجاز نیست.

در این ضوابط منظور از پایگاه، «نجوم در اسلام و ایران» است.

 

  1. قوانین حاکم بر پایگاه:

این پایگاه بر اساس قوانین جاری نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی و راه‌اندازی شده است و قوانین مالکیت معنوی و علا‌‌‌‌‌‌‌ئم تجاری جمهوری اسلامی ایران و دیگر قوانین موضوعۀ مرتبط، از آن حمایت می‌کند.

  1. . محدودۀ شرایط:

این ضوابط و شرایط ناظر بر استفاده از پایگاه و ساختار فنی پایگاه و هر داده‌ای که روی آن بارگذاری شده و یا به واسطه این پایگاه در دسترس قرار داده شده، است.

  1. اجازه به شما:

مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) به‌عنوان مالک پایگاه، بدین‌وسیله به شما به عنوان یکی از کاربران این پایگاه، اجازه می‌دهد تا از پایگاه برای مقاصد علمی، شخصی و غیر‌تجاری استفاده کنید.

در صورتی که برای انجام پژوهش، نگارش مقاله، کتاب یا پایان‌نامه برای انتشار از این پایگاه و خدمات یا ابزارهای آن استفاده کرده‌اید، نام پایگاه را در اجزای استنادی اثر تألیفی خود و قسمت «قدردانی و تشکر» آن پژوهش‌نامه، مقاله، کتاب، پایان‌نامه یا نشریه یا در قسمت «روش پژوهش» آن ذکر نمایید. عبارت پیشنهادی ما این است:

«در نگارش/ تألیف/ انتشار این کتاب/ مقاله/ پایان‌نامه/ نشریه/ مجله/پژوهشنامه از پایگاه نجوم در اسلام و ایران (وابسطه به مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی) به آدرس: www.inojoom.ir استفاده شده است».

  1. محدودیت‌های استفاده:

الف) هر کاربر می‌تواند یک حساب کاربری داشته باشد و باید از ایجاد حساب‌های تکراری و جعلی خودداری نماید؛ در صورت احراز خلاف این موضوع، پایگاه می‌تواند برای همیشه یا مدتی محدود، تمام حساب‌های شناسایی شده از این قبیل را مسدود نماید.

ب) استفاده از پایگاه برای هرگونه هدف غیرقانونی یا خلاف شرایط و ضوابطِ اعلام شده، ممنوع است و پایگاه مسئولیت این قبیل بهره‌برداری‌ها را جزء مسئولیت فردی کاربران می‌داند.

ج) محتوای پایگاه را نمی‌توان بدون اجازه و تأیید کتبی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و صاحبان آثار (مطابق با قوانین مالکیت معنوی) به صورت جزئی یا کلی، بر‌خط یا برون‌خط منتشر، ترجمه یا ویرایش کرد.

د) اقدام برای رخنه در پایگاه، مهندسی معکوس، پیاده‌سازی، سرهم‌بندی یا پردازش هرگونه نرم‌افزار یا فناوری از این پایگاه و زیرمجموعه‌های آن، ممنوع بوده و مشمول پیگرد قانونی است.

هـ) تعداد دانلود منابع در بازه‌های زمانی مشخص در پایگاه، محدودیت‌هایی دارد. جهت مطالعه آیین‌نامۀ سطوح و تطبیق شرایط می‌توانید به بخش راهنمای استفاده، مراجعه فرمایید.

  1. تعهدات سازمان‌ها در قبال مجوز استفادۀ سازمانی:

الف) تمامی سازمان و شرکت‌های طرف قرارداد، در صورت استفاده از اشتراک گروهی و سازمانی این پایگاه، موظف‌اند با توجه به محدوده دسترسی‌هایی که در قرارداد پایگاه با ایشان تعیین گردیده است به کاربران خود دسترسی بدهند که قابل نظارت و پیگیری باشد و بدیهی است مسئول تخلف کاربران خود از ضوابط تعیین شده هستند.

تبصره: در صورت هرگونه تخلف از ضوابط مورد توافق، پایگاه می تواند به صورت یک‌طرفه قرارداد را فسخ نماید.

ب) در بهره‌برداری گروهی از این پایگاه، دسترسی به پایگاه توسط "IP" های مشخص سازمان و شرکت ها، که از سوی خود آنها معرفی شده انجام می‌پذیرد.

  1. مسئولیت‌های کاربران مجاز در قبال مجوز استفاده:

الف) کاربران موظف به حفاظت از نام کاربری و رمز عبور خود هستند.

ب) هرگونه نقض قانون کپی‌رایت و قوانین پایگاه باعث لغو اشتراک خواهد شد.

ج) ثبت هرگونه نظر خلاف شرع و قوانین جمهوری اسلامی تخلف محسوب شده و پایگاه می‌تواند اقدام به حذف یا ویرایش آن نماید.

  1. حریم خصوصی:

پایگاه خود را متعهد به رعایت محرمانگی اطلاعات شخصی و حریم خصوصی شما می‌داند و تمام تلاش خود را برای تحقق این موضوع به کار می‌بندد. مشخصات دسترسی و کاربری ثبت شدۀ شما در این پایگاه در اختیار دیگران قرار نخواهد گرفت.

  1. تخلف از شرایط و ضوابط:

زیر پا گذاشتن هر یک از این شرایط و ضوابط به منزلۀ پایان اجازۀ استفادۀ شما از این پایگاه است و مسئول جبران خسارات وارده به پایگاه یا هر شخص حقیقی و حقوقی احتمالی دیگر خواهید بود.

  1. قوه قهریه و بلایای طبیعی:

الف) پایگاه در شرایطی که به خاطر بلایای طبیعی و قوه قهریه از کنترل خارج شده باشد برای دوره‌ای سی روزه از انجام تعهداتی که به موجب قرارداد لازم الاجراست، معاف خواهد بود.

ب) در صورت نیاز و با فرض ادامه شرایط فوق، مدت مزبور ادامه یافته و موارد به کاربران، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

  1. بازبینی شرایط:

مستحضر باشید که ممکن است این شرایط و ضوابط بازبینی و در آنها تجدید نظر شود و در دسترس قرار گیرد. اطلاع از این شرایط و ضوابط جزء تعهدات کاربری شماست.

 

 

o تمام شرایط و ضوابط فوق را مطالعه کرده، آنها را می‌پذیرم.